Otázka k produktu
1:100 HMS Warrior
Kód tovaru: 3BB5012
Nastaviť stráženie dostupnosti
1:100 HMS Warrior
Kód tovaru: 3BB5012
1:100 HMS Warrior
Cena v e-shope s DPH: | 626,79 € |
Dočasne nedostupné | |
|
Poslať otázku
na dostupnosť |
Poslať otázku
na dostupnosť |
Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.
#Chcete dostat upozornění ve chvíli, kdy produkt bude k dispozici? Stačí vyplnit formulář a náš hlídací pes Vám dá vědět.
-
Popis produktu
-
Technické informácie
Popis produktu
Billing Boats - 1:100 HMS Warrior - 3BB5012
Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.
V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...
1:100 HMS Warrior
HMS Warrior a jeho sesterská loď HMS Black Prince vznikli ako rázna odpoveď na agresívny francúzsky program stavby pancierových vojnových lodí - "Ironclad". Na rozdiel od francúzskej La Gloire, ktorá mala železné pláty pripevnené ku klasickej drevenej konštrukcii, o 60% väčší Warrior mal kompletnú železnú kostru a obšívku z 2,5 cm plátov kujného železa. Delá, strojovňu, kotolňu a skladisko streliva v strednej časti lode chránila "citadela" s vrstveným pancierom tvoreným 114 mm plátmi z kujného železa na 457 mm podložke z tikového dreva.
Takýto pancier nebolo možné vtedajšími delami strieľajúcimi masívne železné gule vôbec preraziť. Vnútro lode bolo vodotesnými prepážkami rozčlenené na oddiely znižujúce nebezpečenstvo potopenia lode - to bolo vôbec prvé použitie tejto techniky. Warrior s výtlakom 9 210 ton sa tak 1. augusta 1861 stal najsilnejšou vojnovou loďou sveta a dal jasne najavo, že Británia stále vládne moriam. Pri skúškach Warrior dokázal vyvinúť rýchlosť 14 uzlov s parným pohonom a 13 uzlov iba pod plachtami. Pre zníženie odporu pri plavbe pod plachtami bolo možné lodnú skrutku zdvihnúť do zvláštnej šachty a čiastočne zatiahnuť komíny.
Výzbroj tvorila kombinácia 40- a 68-librových spredu nabíjaných diel s hladkou hlavňou a 110-librových diel so skrutkovým záverom s drážkovanou hlavňou - celkom 40 kusov. Zo služby bol vyradený v roku 1883, potom slúžil ako depotná loď a neskôr ako plávajúca cisterna. V roku 1979 bol venovaný námornému trustu a po celkovej rekonštrukcii ho môžete od roku 1987 navštíviť v múzeu v dokoch v anglickom Portsmouthe, kde stojí neďaleko od Nelsonovej HMS Victory. Warrior je určený pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaný ako neplávajúca stolná maketa.
Warrior má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubou. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo atď.